Reference

Natáčela s námi organizace Romea

https://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/video-romskou-historii-hudbu-literaturu-jazyk-i-vytvarne-umeni-predstavuji-nastenne-skolni-obrazy

https://olomoucky.denik.cz/.../romska-pout-roztancila...

Obrazy z historie Romů pro dětský domov
Mají vlastní abecedu, jejich jazyk se vyučuje na univerzitě, píšou knihy, točí filmy. Interiér Dětského domova Olomouc od soboty zdobí šest obrazů přibližujících historii, tradici a další zajímavosti o Romech. Řediteli zařízení Daliborovi Křepskému je na tradiční Romské pouti předal účastník pěvecké soutěže SuperStar Jan Bendig.
Obrazy o velikosti 70x100 centimetrů jsou výsledkem práce společnosti Cesta do školy.
Zdroj: Deník / František Berger


"Snažíme se formou nástěnného školního obrazu, který je historicky zakořeněn jako didaktická pomůcka, vytvořit pro děti i rodiče pozitivní klima v prostředí, ve kterém se učí a žijí, a povzbudit je tak v jejich sebevědomí i motivaci ke studiu," vysvětlila zakladatelka Cesty do školy s.r.o. Zuzana Vavřínová.
Umělecké výtvory dosud prodávala do škol, nyní by je chtěla zadarmo, respektive charitativní formou rozdávat dětským domovům. Olomoucký je první.
"Mile mě to překvapilo. I počet lidí na Romské pouti, účast byla famózní," neskrýval radost ředitel olomouckého domova Dalibor Křepský.

Natáčela s námi česká televize Ostrava

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/420231100030625-udalosti-v-regionech